خبرها

بهمن 2

شرکت بیمه پاسارگاد با عرض تسلیت شهادت آتش نشانان فداکار و از جان گذشته و تعدادی از هموطنان عزیزمان در حادثه ساختمان پلاسکو و نیز ضمن ابراز همدردی با خانواده های محترم ایشان، از خداوند متعال برای درگذشتگان طلب مغفرت و برای بازماندگان صبر جزیل مسئلت می نماید.

گفتنی است این شرکت ضمن ابراز تأسف از وقوع حادثه دلخراش آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو، بدینوسیله آمادگی خود را جهت ارائه خدمات به بیمه گذاران محترمی که در این حادثه دچار خسارت شده اند را اعلام می دارد.

همچنین کارشناسان شرکت بیمه پاسارگاد، در حال ارزیابی خسارت های گزارش شده تا این لحظه و دلجویی از بیمه شدگان واحد های خسارت دیده می باشند.

لذا این بیمه گذاران می توانند با دردست داشتن بیمه نامه خود جهت تشکیل پرونده و دریافت خسارت به ساختمان معاونت فنی در بیمه اموال و مسئولیت واقع در میـدان فاطمی- خیابان شهیـد گمنـام- میـدان گلها- خیابان مرداد- نبش کوچه ثروتی شرقی تلفن: ۴۳۴۸۳۰۰۰ مراجعه نمایند.

دی 13

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده صاحبان سهام بیمه پاسارگاد با حضور بیش از ۷۸/ ۹۷ درصد سهامداران روز سه شنبه، هفتم دی ماه در دانشگاه خاتم برگزار شد و دستور جلسه این مجمع به رأی سهامداران گذاشته شد.

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بیمه پاسارگاد به ریاست آقای علی اکبر امین تفرشی برگزار شد و آقایان سید محمد آسوده و عباس کفافی به عنوان ناظر و آقای پیروز باستانی عضو هیأت مدیره در جایگاه منشی جلسه ، او را در برگزاری مجمع همراهی کردند.

گفتنی است در این جلسه آقای پیروز باستانی عضو هیأت مدیره شرکت، گزارشی در مورد فعالیت هیأت مدیره قبلی و عملکرد ایشان در کلیه زمینه ها از جمله آخرین وضعیت پرتفوی بیمه و رشد و توسعه فعالیت های شرکت را به مجمع عمومی ارائه نمود.

انتخاب اعضاء هیأت مدیره با در نظر گرفتن شرایط مندرج در تبصره های ۲ و ۴ ذیل ماده ۳۳ اساسنامه، دستور جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بود که بر این اساس بانک پاسارگاد (سهامی عام) و آقایان معصوم ضمیری، احمد شفیعی هنجنی، ابوالقاسم دباغ و پیروز باستانی به عنوان اعضای اصلی و شرکت تأمین آتیه سرمایه انسانی پاسارگاد (سهامی خاص) و شرکت تأمین مسکن گروه مالی پاسارگاد (سهامی خاص) به عنوان اعضای علی البدل هیأت مدیره برای مدت دو سال برگزیده شدند.

دی 9

انتشار کتاب حسابداری نمایندگی های بیمه

نمایندگان حقیقی (عمومی) - نمایندگان حقوقی (شرکت های نمایندگی)- نمایندگان فروش بیمه های عمر


کتاب حسابداری نمایندگی های بیمه ؛ نمایندگان حقیقی (عمومی) – نمایندگان حقوقی (شرکت های نمایندگی)- نمایندگان فروش بیمه های عمر تألیف فرامرز روحانی توسط چاپ و نشر آرویج ایرانیان به چاپ رسید.

در راستای آخرین اصلاحات قانون مالیات های مستقیم مصوب سال ۱۳۹۴ (قابل اجرا از ابتدای سال ۱۳۹۵) و با توجه به مشکلات متعدد نمایندگان (حقیقی، حقوقی و کارگزاران بیمه) در مباحث مالیاتی، چاپ دوم "کتاب حسابداری نمایندگی های بیمه" با شرح کامل تکالیف و وظایف قانونی نمایندگان بیمه در قبال سازمان امور مالیاتی کشور در پاییز ۱۳۹۵ منتشر شد.

مؤلف در پیشگفتار کتاب آورده است: انتشار چاپ اول این کتاب با تیراژ ۲۰۰۰ نسخه در سال ۱۳۹۴ و تألیف کتابی تحت عنوان "حسابداری نمایندگان و کارگزاران بیمه" با تیراژ ۵۰۰۰ نسخه در سال ۱۳۹۰؛ (که به قرار اطلاع هر دو کتاب نایاب است) نگارنده را برآن داشت که تجدید چاپ کتاب " حسابداری نمایندگان بیمه" را در دستور کار خود قرار دهد.

در حین تدارک تجدید چاپ کتاب مذکور، قانون مالیات های مستقیم در ارتباط با مالیات مشاغل نمایندگی های حقیقی بیمه دستخوش تغییرات عمده ای گردید. با این تغییرات بازنگری اساسی محتوای کتاب برای انتشار چاپ دوم آن ضروری شد تا برای کاربران مفید واقع شود. به لطف الهی این توفیق مشمول حال نگارنده گردید و چاپ دوم با لحاظ کردن اصلاحات قانون مالیات های مستقیم به چاپ سپرده شد. هر چند مشوق نگارنده همانا استقبال بی سابقه نمایندگان و کارگزاران گرامی و پرتلاش صنعت بیمه بوده است که مخاطبین اصلی دو اثر قبلی بوده اند، لیکن کمبود منابع مکتوب و روزآمد در آشنا نمودن نمایندگان شرکت های بیمه با وظایف خود در امور مالیاتی از عوامل مؤثر در استقبال این عزیزان از آثار قبلی و نایاب شدن آن ها بوده و امید است چاپ دوم این کتاب نیز همچنان کاربرد اجرایی لازم را در برداشته باشد. در کتاب حاضر، اصلاحات قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ که اجرای آن برای کلیه نمایندگان بیمه از ابتدای سال ۱۳۹۵ الزامی است، مدنظر قرار گرفته و حسابداری شرکت های نمایندگی بیمه نیز به مطالب قبلی اضافه شده است. تکالیف نمایندگان حقیقی و حقوقی بیمه شامل نمایندگان عمومی (موضوع آیین نامه شماره ۷۵) و نمایندگان فروش بیمه های عمر (موضوع آیین نامه شماره ۵۴) در ارتباط با حسابداری عمومی و وظایف مالیاتی از اهم مطالب این کتاب است.

سیر تحول قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۰ و نظریه مدیر کل دفتر فنی و حسابرسی مالیاتی وزارت امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به استعلام انجمن صنفی نمایندگان بیمه دانا که دست مایه چاپ دو اثر قبلی بود؛ در چاپ دوم این اثر، اصلاحات قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ (که اجرای آن از ابتدای سال ۱۳۹۵ برای کلیه نمایندگان بیمه الزامی است) مد نظر قرار گرفته ، ضمن آن که حسابداری شرکت های نمایندگی نیز به آن اضافه شده است.

این کتاب در چهار فصل با عناوین معرفی بیمه و بیمه گری در ایران – نمایندگان بیمه – حسابداری نمایندگی های بیمه – تکالیف و وظایف نمایندگان حقیقی بیمه در قبال سازمان امور مالیاتی کشور شامل مالیات عملکرد و مالیات ارزش افزوده و ضمایم تدوین ، در ۰۰۰ر۲ نسخه (چاپ دوم) با قیمت ۰۰۰ر۱۵ تومان منتشر شده است.

نمایندگان و همکاران در صورت تمایل می توانند در شهرستان ها به شعب شرکت و در تهران با مراجعه به مدیریت امور مناطق ، شعب و نمایندگان نسبت به تهیه این کتاب اقدام نمایند.

آذر 9

به مناسبت سالروز تأسیس شرکت بیمه پاسارگاد و بزرگداشت روز بیمه از تاریخ ۶ تا ۱۹ آذرماه، بیمه پاسارگاد تخفيف های ویژه ای را برای هموطنان گرامی در نظر گرفته است.

بـراساس گزارش های دریافـتی، خریداران بیمه نامه های بدنه اتومبیل و همچنین آتش سوزی (واحد های مسکونی و غیرصنعتی) می توانند با مراجعه به شعبه ها و نمایندگی های بیمه پاسارگاد از تخفیف ویژه برخوردار شوند.

کلیه هموطنان گرامی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و دسترسی به نشانی شعبه ها و نمایندگی های این شرکت در سراسر کشور به پایگاه اطلاع رسانی بیمه پاسارگاد www.pasargadinsurance.ir مراجعه و یا با تلفن گویای ۸۲۴۸۹ (۰۲۱) تماس حاصل نمایند.

مهر 29

طبق ارزيابي بيمه مرکزي جمهوري اسلامي ايران

بيمه پاسارگاد بار ديگر در بالاترين سطح توانگري مالي قرار گرفت

شرکت بيمه پاسارگاد براي چهارمين سال متوالي در سطح يک توانگري مالي قرار گرفت.  طبق ارزيابي صورت هاي مالي مصوب سال۱۳۹۴ توسط بيمه مرکزي جمهوري اسلامي ايران، شرکت بيمه پاسارگاد موفق به کسب سطح يک توانگري مالي مؤسسات بيمه با نسبت توانگري ۱۱۸ درصد شده است.

بر اساس گزارش هاي دريافتي، در متن نامه بيمه مرکزي آمده است: «در اجراي ماده ۶ آيين نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگري مالي مؤسسات بيمه (شماره ۶۹) و حسب بررسي و کنترل انجام شده، بر اساس آخرين صورت هاي مالي ، نسبت توانگري مالي آن شرکت براي سال مالي ۱۳۹۴ معادل ۱۱۸ درصد (سطح يک)، مورد تأييد بيمه مرکزي ج.ا.ا مي‌باشد».

يادآور مي‌شود نسبت توانگري مالي اين شرکت در سال ۱۳۹۳ برابر با ۱۱۵ درصد و اين نسبت براي سال ۱۳۹۲ معادل ۱۰۵ درصد تعيين شده است. سطوح توانگري بيمه پاسارگاد در چهار سال‌ اخير نشان مي‌دهد که اين شرکت‌ بيمه ، با داشتن توانگري ۱۱۸ درصد و در نظر گرفتن حاشيه ريسک بالا، توانسته‌ است همچنان توانگري مالي خود را در سطح مطلوب حفظ نمايند.

گفتني است شرکت بيمه پاسارگاد از ابتداي اجرايي شدن آيين نامه شماره ۶۹ شوراي عالي بيمه تا کنون، موفق به حفظ سطح يک توانگري مالي خود در صنعت بيمه شده و اين در حالي است بيمه پاسارگاد توانسـته است با مديريت صحيح منابع و برنامه هاي افزايش سرمايه شاخص توانگري مالي خود را رشد دهد. اين نسبت بيانگر ميزان توان مالي شرکت در قبال تعهدات خود است.

همچنين اين شرکت طي سال هاي فعاليت خود با تکيه بر فناوري اطلاعات، مديريت صحيح ريسک، توجه به اصول مشـتري مداري و نيز رعايت آيين نامه و مصـوبات شوراي عالي بيمه توانسته است به جايگاه مطلوبي در ميان شرکت هاي بيمه دست يابد. کسب اين تأييديه، موجب گسترش بازارهاي بيمه‌اي و در نهايت بسترهاي حضور در مناقصه‌هاي کلان بيمه‌اي و افزايش پرتفوي شرکت را فراهم مي‌کند. حفظ و افزايش نسبت توانگري شرکت براي حفاظت از منافع تمامي ذي‌نفعان و استفاده بهينه از سرمايه سهام‌داران امري ضروري و اجتناب‌ناپذير است.

مؤسسات بيمه جهت اجرا و ارائه محاسبات مذکور موظفند بر اساس ماده ۶ آيين نامه پس از محاسبه و تأييد آن در هيأت مديره همراه با اظهار نظر حسابرس با امضاي مديرعامل شرکت جهت تأييد به بيمه مرکزي ارسال نمايند و بيمه مرکزي نيز موظف است پس از بررسي مراتب تأييد توانگري را به مؤسسه بيمه اعلام کند.

بر اساس اين گزارش، مؤسساتي که داراي نسبت توانگري مالي برابر ۱۰۰ درصد و بيشتر هستند، در سطح يک، ‌مؤسساتي که داراي نسبت توانگري مالي بيش از ۷۰ و کمتر از ۱۰۰ درصد هستند، در سطح دو، مؤسساتي که داراي نسبت توانگري مالي بيش از ۵۰ و کمتر از ۷۰ درصد مي باشند، در سطح سه و مؤسسات گروه سطح چهار داراي نسبت توانگري مالي بيش از ۱۰ و کمتر از ۵۰ درصد مي باشند و در صورتي که نسبت توانگري مالي مؤسسه بيمه اي کمتر از ۱۰ باشد در سطح پنجم قرار مي‌گيرد .

مهر 17

در راستای سیاست های خدمت رسانی بهینه و به منظور رفاه حال همشهریان محترم تهرانی مدیریت بیمه های اتومبیل و کارشناسان ارزیاب خسارت های ثالث بدنی بیمه پاسارگاد در ساختمان گلها واقع در میدان فاطمی،خیابان شهید گمنام، میدان گلها، خیابان مرداد، نبش کوچه ثروتی شرقی مستقر شدند.

گفتنی است از این پس ، بیمه گذاران و زیان دیدگان گرامی به منظور تشکیل پرونده و دریافت خسارت ثالث بدنی (دیه) و حوادث راننده مسبب حادثه و بهره مندی از سایر خدمات بیمه پاسارگاد می توانند از طریق شماره تماس ۴۳۴۸۳۰۰۰ هماهنگی های لازم را با کارشناسان این مرکز انجام دهند.

همچنین کارشناسان شرکت بیمه پاسارگاد جهت ارزیابی و پرداخت خسارت های ثالث مالی و بدنه اتومبیل در شعبه های پونک، یادگار، ارمغان و تهرانپارس آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز می باشند.

شعبه پونک: بزرگراه اشرفی اصفهانی، بالاتر از تقاطع نیایش، ساختمان فدک، طبقه فوقانی بانک پاسارگاد تلفن ۷-۴۴۸۳۹۲۴۳

شعبه یادگار : خیابان امام خمینی، بعد از تقاطع جیحون، جنب بانک رفاه کارگران، پلاک ۸۳۱ تلفن: ۶۶۳۷۹۳۸۵-۶۶۳۷۶۱۹۲

شعبه ارمغان: خیابان ولیعصر، بـالاتر از نیایش، بین خیابان سعیدی و ارمغان، پلاک ۲۵۹۳، طبقه دوم تـلفن: ۹۵- ۲۲۰۳۸۰۱۵

شعبه تهرانپارس: بزرگراه رسالت، بعد از چهارراه تیرانداز، نرسیده به ایستگاه متروی تهرانپارس، پلاک ۱۳۵ تلفن ۷۷۷۴۲۱۸۴

گفتنی است کلیه زیان دیدگان در بخش بیمه های اتومبیل (بدنه و ثالث)، به منظور بهره مندی از خدمات کارشناسی خسارت مالی در (محل حادثه) می توانند با شماره ۸۴۳۲۵-۰۲۱ تماس حاصل نموده و از تسهیلات گشت سیار کارشناسی خسارت برخوردار شوند.

شهریور 21

شرکت بیمه پاسارگاد با حضور در شهرهای آمل، بابل، چالوس، ساری و بهشهر خسارت وارد شده به مناطق آسیب دیده در اثر طوفان و سیل را پرداخت کرد.

براساس گزارش های دریافتی، حمید عبدالحسین حریری مدیرکل بیمه های اموال و هیأت همراه به‌ منظور نظارت مستقیم بر روند رسیدگی و پرداخت خسارت به مناطق آسیب‌دیده استان مازندران سفر کردند.

محمد علی سجادیان رئیس اداره خسارت بیمه های آتش سوزی، مصطفی رجب بلوکات مدیر بیمه های آتش سوزی و حسین زاهدی سرپرست منطقه استان مازندران در روزهای ابتدایی وقوع سیل و طوفان، به محل‌های آسیب‌دیده مراجعه و نسبت به برآورد سریع و دقیق خسارت‌ها اقدام نمودند.

بنابراین گزارش‌، بیش از ۵۶  مورد خسارت طوفان و سیل به بیمه پاسارگاد اعلام شده بود که کارشناسان خسارت در استان مازندران در کمتر از یک هفته با سرعت و دقت به امور خسارت دیدگان رسیدگی و مبالغ خسارت را به طور کامل به زیان دیدگان پرداخت کردند.

شهریور 8


در راستای اجرای برنامه های راهبردی بیمه مرکزی برای دست یابی به دو هدف عمده «تهیه و تدوین سند توسعه فرهنگ بیمه در جهت افزایش فروش بیمه نامه های اختیاری» و همچنین« تعیین سنجش سطح رضایت مشتریان از شرکت های بیمه و استفاده از نتایج آن در راستای سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های آتی بیمه مرکزی» جلسه ای در شورای مدیران بیمه مرکزی و با حضور مدیران کل،مشاوران و معاونین بیمه مرکزی تشکیل شده است که در این جلسه نتیجه مطالعات مشابه در سال ۱۳۹۱ و به منظور حفظ قابلیت مقایسه نتایج طرح با مطالعه قبلی مبنا قرار گرفته و روزآمد شده است .

بررسی وضعیت میانگین وزنی رضایت مشتریان از خدمات ارائه شده شرکت های بیمه
میانگین کلی رضایت مندی در بین شرکت های بیمه برابر با میانگین ۳/۹۳ بوده است . در حالی که میانگین وزنی هز یک از شرکت های بیمه بر مبنای سهم بازار حق بیمه تولیدی آن ها برابر میانگین ۳/۸ بوده است . مقایسه نتایج به دست آمده در مطالعه سال ۹۳ بیانگر آن است که میزان رضایت مندی مشتریان از صنعت بیمه به نحو ملموسی افزایش یافته است .

میزان رضایت مندی مشتریان از شرکت های بیمه چقدر بود؟

تغییرات سطح رضایت مندی مشتریان شرکت های بیمه
طبق جدول فوق سطح رضایت مندی مشتریان شرکت های پاسارگاد،نوین،آسیا،رازی ،البرز،دی،ایران ،کارآفرین و معلم در سال ۱۳۹۳ نسبت به سنجش سال ۱۳۹۱ روند صعودی داشته است و در مقابل سطح رضایت مندی بیمه های سامان،سینا کاهشی بوده است و سطح رضایت مندی مشتریان بیمه دانا یکسان بوده است .

شرکت های بیمه ما،میهن،سرمد،تعاون،ملت و آرمان در طرح سنجش رضایت مندی ۱۳۹۱ لحاظ نشده بودند و نتایج این طرح نشان داده است که در نظر تامین رضایت مندی مشتریان راه دشوارتری در پیش دارند.
نتایج این طرح نشان داده است که میانگین رضایت مندی مشتریان صنعت بیمه در سال ۱۳۹۳ به میزان ۳/۹۳ بوده که در قیاس با میانگین رضایت مندی در سال ۱۳۹۱ که برابر با ۳/۶۱ بوده است که این میزان رشد نشانگر آن است که میزان رضایت در بین مشتریان شرکت های بیمه افزایش یافته است.

رضایت بیمه گذاران از خدمات اراده شده به تفکیک رشته های بیمه :
کمترین میزان رضایت مندی از رشته سایر وجود دارد که به بیمه نامه هایی برمی گردد که در چارچوب رشته های موسوم بیمه ای (که عمدتا دارای شرایط عمومی مشخص و استانداری هستند) قرار نگرفته و متناسب با نیاز مشتری تعریف می شوند. بنابراین لازم است در تدوین شرایط بیمه نامه هایی از این نوع و هم چنین اطمینان از فهم مشترک بیمه گر و بیمه گذار از محتوای بیمه نامه و نرخ گذاری آن ها دقت بیشتری به عمل آید.
پس از سایر کمترین میزان رضایت مندی از رشته شخص ثالث وجوددارد که با توجه به سهم حداکثری این رشته از پرتفوی ریسک های تحت پوشش صنعت بیمه اخطاری جدی در خصوص لزوم ارتقای کیفیت خدمات بیمه ای در رشته بیمه شخص ثالث و هم چنین اتخاذ راهکارهای موثر برای کنترل ریسک این رشته و خذف عوارض آن محسوب می شود .

رشته بیمه عمر نسبت به سایر رشته های بیمه ای از سطح رضایت پایین تری در بین مشتریان برخوردار است . با توجه به اهمیت این رشته در چشم انداز توسعه شرکت های بیمه و ارتقای ضریب نفوذ بیمه، نارضایتی مشتریان در این رشته برای وجود یک مانع جدی در مسیر توسعه شرکت های بیمه محسوب می شود که باید به آن توجه بیشتری شود .

بیشترین میزان رضایت مندی از رشته بیمه بدنه اتومبیل بوده است . مقایسه رضایت مندی این رشته با رشته شخص ثالث که دارای کمترین میزان رضایت مندی بوده است می تواند نشانه ای از تاثیر اجباری بودن یک رشته بیمه ای ،بر کیفیت خدمات ارایه شده توسط بیمه گر در راستای جلب رضایت مشتری باشد. بنابراین ،لازم است نهاد ناظر برای بیمه های اجباری ، تمهیدات تنظیمی سخت گیرانه تری برای جلب رضایت مشتریان و اطمینان از کیفیت و کمیت خدمات ارایه شده در نظر بگیرد.شایان ذکر است که این امر به صورت کلی بوده و برای تمام شرکت های بیمه قابل تعمیم نیست ، چراکه در برخی شرکت های بیمه رضایت از این دو بیمه نامه تقریبا یکسان بوده است .

میزان رضایت مندی مشتریان از شرکت های بیمه چقدر بود؟

مطالب بیشتر...

صفحه 1 از 39

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>
یکشنبه, بهمن 03, 1395